Blog

Catering imprezowy – z jakim kosztem trzeba się liczyć?

admin 12 lutego 2024

Organizacja każdej udanej imprezy wymaga dokładnego zaplanowania i uwzględnienia wielu czynników, takich jak m.in. wybór menu dopasowanego do charakteru przyjęcia oraz preferencji gości. Część osób podejmuje się tego wyzwania samodzielnie, jednak z roku na rok rośnie liczba osób, które wolą powierzyć to zadanie specjalistom i skorzystać z cateringu imprezowego, który zapewnia wyśmienite jedzenie na różnego rodzaju wydarzenia, począwszy od kameralnych spotkań rodzinnych, aż po duże imprezy korporacyjne. Nurtującą kwestią jest tu jednak cena. Ile kosztuje catering imprezowy i od czego zależy jego koszt?

Catering imprezowy – cennik

Mówiąc o cateringu imprezowym, mamy na myśli usługę dostarczania jedzenia oraz napojów na różnego rodzaju wydarzenia, takie jak np. urodziny, chrzciny, komunia, wesele, bankiet firmowy czy też konferencja. Koszt takiego cateringu może być ustalany na różne sposoby, np. za osobę lub za całą usługę.
Jak to wygląda w praktyce? W przypadku cateringu na niewielkie przyjęcie domowe, na około 10-20 osób, ceny mogą zaczynać się od 50 zł za osobę, przy założeniu jedynie podstawowego menu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę rozbudowany catering imprezowy na imprezę firmową lub weselną, w której udział weźmie większa liczba gości, jego koszt może sięgać nawet kilkuset złotych za osobę.
Warto jednak podkreślić, że są to kwoty szacunkowe, a ostateczny koszt zawsze ustalany indywidualnie, w zależności od wymagań klienta, jego potrzeb oraz budżetu, jaki może przeznaczyć na tego typu usługę.

Co wpływa na koszt cateringu imprezowego?

Ostateczny koszt cateringu imprezowego jest uzależniony od wielu czynników, takich jak m.in.:

 • rodzaj imprezy
 • – cennik cateringu imprezowego może różnić się w zależności od rodzaju wydarzenia. Przykładowo, cena cateringu na eleganckim bankiecie firmowym może być wyższa niż cateringu na domowe przyjęcie urodzinowe;

 • liczba gości
 • – większa liczba osób wiąże się z koniecznością przygotowania większej ilości jedzenia, co również znajduje swoje odzwierciedlenie w koszcie takiej usługi;

 • menu
 • – ekskluzywne dania na bazie droższych produktów mogą wpłynąć na wzrost ceny cateringu imprezowego, podobnie jak menu tworzone na specjalne zamówienie (np. wegetariańskie lub bezglutenowe);

 • obsługa
 • – część firm cateringowych oferuje kompleksowe usługi, obejmujące obsługę kelnerską, dekoracje oraz własną zastawę, co w rezultacie może podnieść cenę cateringu;

 • lokalizacja
 • – catering na imprezę organizowaną z dala od siedziby firmy cateringowej może wpłynąć na wzrost kosztów transportu;

 • sezonowość
 • – w niektórych okresach, np. w sezonie świątecznym lub weselnym, cennik cateringu imprezowego może wyglądać inaczej z uwagi na ograniczoną dostępność i większe zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Wszystkie osoby zainteresowane naszym cateringiem imprezowym w Bocian Box zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów i przygotowania indywidualnej wyceny usług.