Blog

Catering świąteczny – smaczna Wigilia bez przemęczenia! Zobacz, co mamy w ofercie

admin 06 grudnia 2023

Catering świąteczny – smaczna Wigilia bez przemęczenia! Zobacz, co mamy w ofercie
Lepienie pierogów, dekorowanie pierników, przedświąteczne porządki, pakowanie prezentów, a potem znów… gotowanie i pieczenie! Grudzień to dla większości osób okres intensywnego planowania i przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. I chociaż niektórzy czerpią z tego czasu prawdziwą przyjemność, błyskawicznie wpadając w świąteczny nastrój, to inni dostają wręcz gęsiej skórki na myśl o spędzeniu całych dni w kuchni. Jak sobie pomóc w tym szalonym i wymagającym okresie? Odpowiedź jest prosta – catering świąteczny!

Święta na luzie i bez zmęczenia, czyli czym jest catering wigilijny?

Zgodnie z polską tradycją na stole wigilijnym powinno znaleźć się 12 potraw, które symbolizują pełny wachlarz „płodów ziemi”, w tym m.in. mak, ryb, kapustę, groch oraz miód. W zależności od regionu na kolację wigilijną przygotowujemy zatem takie dania jak np. czerwony barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem, karp oraz kompot z suszu.
Przyrządzenie tak wielu potraw wiąże się jednak ze sporym wysiłkiem i koniecznością poświęcenia długiego czasu w kuchni. Z tego powodu z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi cateringu na Święta, czyli rodzaju cateringu okolicznościowego dostarczającego konkretną ilość dań (oraz porcji) na ustalony dzień i godzinę. Co ciekawe, z takiej opcji można skorzystać nie tylko na wigilię, ale też na pierwszy lub drugi dzień Świąt.

„Zostaw, to na Święta!” – co daje nam catering na wigilię?

Każdy z nas z rozbawieniem wspomina te chwile, kiedy jako dziecko zaglądał do kuchni na kilka dni przed wigilią, by skosztować świątecznych specjałów. Jak nietrudno się domyślić, misja ta zwykle kończyła się zwykle niepowodzeniem i słynnymi słowami: „nie ruszaj, to na Święta!”. By było jeszcze zabawniej, już po kilku dniach sytuacja wyglądała zupełnie na odwrót, a mamy, babcie i ciotki wręcz zmuszały nas do zjedzenia wszystkich potraw, „bo się zmarnuje!”. Do tego wszystkiego dochodziła jeszcze kwestia przechowywania ugotowanych dań i słynne przenoszenie garnków na balkon lub przed dom.
Lata mijają, jednak rytuały świąteczne pozostają niezmienne. Zamiast korzystać z uroków zbliżającego się Bożego Narodzenia, spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowujemy kolejne dania, analizujemy strategię rozkładania ich w lodówce i w złości przeganiamy pozostałych domowników. A gdyby tak odczarować ten mało przyjemny obraz i przetestować w tym roku usługę cateringu świątecznego? Jak za dotknięciem magicznej, bożonarodzeniowej różdżki możemy w ten sposób:

 • zaoszczędzić czas – okazuje się, że wybierając catering wigilijny, możemy zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu godzin potrzebnych do przygotowania potraw wigilijnych i dań na cały okres Świąt. Czas ten można przeznaczyć na odpoczynek z bliskimi i tworzenie wyjątkowych, rodzinnych wspomnień;
 • zaoszczędzić pieniądze – jak mówi polska tradycja, w Święta kierujemy się zasadą „zastaw się, a postaw się”, zgodnie z którą wigilijny stół musi wręcz uginać się od różnych pyszności, najlepiej w bardzo dużych ilościach. Niestety, wiąże się to ze sporym wydatkiem, który można skutecznie ograniczyć dzięki cateringowi na Święta;
 • uchronić się przed marnowaniem jedzenia – szacuje się, że po Świętach Polacy wyrzucają średnio 2 kg żywności. W ramach cateringu na wigilię zamawiamy z kolei tyle porcji lub zestawów, ile będą w stanie zjeść wszyscy goście. W rezultacie nie przepłacamy na produktach spożywczych i nie musimy martwić się koniecznością ich wyrzucania;
 • zyskać różnorodne, pyszne menu – dobra informacja dla prawdziwych smakoszy wigilijnych potraw jest taka, że catering na Święta to prosty sposób na stworzenie zróżnicowanego menu świątecznego, dostosowanego pod szczególne potrzeby gości, np. wegetarian, wegan oraz osób z nietolerancjami pokarmowymi;
 • otrzymać dostawę do domu – wybierając catering świąteczny, możemy zapomnieć o bieganiu z listą zakupów po zatłoczonych sklepach, a następnie taszczeniu ciężkich reklamówek z żywnością. Wszystkie dania są dowożone pod wskazany adres lub mogą być odbierane z siedziby firmy cateringowej.

Zaplanuj pyszne Święta z Bocianem! Oto, co znajdziesz w naszej ofercie

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was specjalny catering świąteczny, tak, aby każdy z naszych klientów mógł poświęcić więcej czasu swoim bliskim i nie zaprzątać sobie głowy gotowaniem. Wśród naszych propozycji na ten rok znaleźć można:

 • szeroki wybór ryb w galarecie, m.in. karp gotowany lub faszerowany w galarecie, szczupak faszerowany w galarecie oraz łosoś w delikatnej galarecie;
 • schab po warszawsku;
 • kaczkę faszerowaną;
 • karpia smażonego;
 • rybę po grecku;
 • kapustę wigilijną;
 • barszcz czerwony;
 • kilka rodzajów śledzia;
 • deskę mięs pieczonych bez konserwantów.

Wszystkie potrawy można zamawiać wyłącznie na 24 grudnia, z możliwością dostawy pod wskazany adres lub z odbiorem osobistym w naszym sklepie. Mamy nadzieję, że z naszym wsparciem będą to najpiękniejsze Święta w Waszym życiu!